Kırmızı Işıkta Geçmenin Cezası

İstatistikler göstermiştir ki; kazaların birçoğu kırmızı ışık ihlali yüzünden gerçekleşmektedir. Bu istatistiklerin ışığında trafik cezalarında yeni uygulamalar, yüksek bedeller ve ağır yaptırımlar uygulanmaktadır. Kırmızı ışık da geçmenin cezası da son yapılan düzenlemelerle hiç de küçümsenecek bir rakam değildir. Kırmızı ışık cezası ödemek için devletin belirlediği rakam 179 TL’dir. Erken ödemeler de bu rakam yaklaşık elli lira indirimli yapılarak 129 TL olarak ödenir. Kırmızı ışık cezası ödemek konusunu hafife almamak da yarar vardır. Nitekim diğer tüm trafik cezalarında olduğu gibi kırmızı ışık ihlalinde adınıza ya da plakanıza kesilen trafik cezaları gibi bu da her hangi bir ödememe durumunda gecikme faizi uygulanarak ödenir.

Cezanızın iki katı bir bedelle karşınıza çıkmasını istemiyorsanız cezalarınızı zamanında hatta erken ödeyerek indirimlerden yararlanabilirsiniz. Yeni yılın ilk gününden itibaren yeni fiyatlar üzerinden ceza kesileceği ve var olan ceza borçlarının tahsil edileceği düşünüldüğü yeni yıla girmeden cezaların ödenmesi gayet akıllıca bir davranıştır. Ödeme konusunda detaylı bilgiye ulaşmak ve kolaylıklardan faydalanmak için aşağıdaki paragrafa bir göz atın.

Kırmızı ışık cezası ödeme işlemeniz için vergi dairesinde zaman kaybetmek yerine cezanızı internet üzerinden ödeyebilirsiniz. Özellikle büyük ve kalabalık şehirlerde devlet dairelerinde hiç bitmeyen sıraları beklemek istemiyorsanız; siz de cezanızı internet yoluyla ödeyin.

Kırmızı ışık cezası ödeme işleminizi sayfamızdan kolaylıkla öğrenebilirsiniz. Aynı zamanda adınıza ya da plakanıza yazılmış olan trafik cezalarınızı sorgulatabilirsiniz. Eğer varsa tüm trafik cezalarınızı sayfamızdan kolaylıkla ödeyebilirsiniz. Ayrıntılı bilgi almak için sayfamıza göz atabilirsiniz. Trafik cezalarınızın gecikme bedelini ödemek istemiyorsanız, cezalarınızı yeni yıla girmeden, içinde bulunduğumuz bu yılın son günlerinde ödeyerek kendinizi fazladan borç yükünden kurtarabilirsiniz. Kırmızı ışıkta geçmenin maddi cezasının yanında ceza puanınıza da 20 puan ekleyerek sizi zor durumda bırakır. Bu gibi olumsuzluklarla karşı karşıya kalmamak için trafik kurallarına uyarak hareket etmenizi, can ve mal güvenliğiniz için sizlere tekrar hatırlatmak istedik. Kazasız ve cezasız günler dileğiyle.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir