Trafik Cezasında Erken Ödeme İndirimleri 2017

Trafikte karşılaştığımız cezalar, bizler için belirli ödeme günleri ile sunulur. Bildiğiniz gibi trafikte seyir halindeyken ya da park halindeyken karşılaşabileceğimiz türlü cezalar bulunmaktadır. Kural dışı olan her hareketimiz sonucu trafik cezaları ile karşı karşıya kalabiliriz. Tabii almış olduğumuz cezaların bir de ödeme süresi bulunmaktadır. Aslında isteyen istediği zaman ödeyebilir ve kısıtlama bulunmamaktadır ancak erken ödeme diye bir kavram mevcuttur. Eğer cezalarınızı erkenden öderseniz, belli indirimlerden faydalanabilirsiniz. Kesinlikle avantajınıza olacak bir durumdur. Bu nedenle özen göstermelisiniz. Peki trafik cezalarında erken ödeme indirimleri 2017 hakkında ne biliyorsunuz? Sizleri ne kadar indirimler bekliyor? Tüm bunlar için yazımızın devamını okuyabilirsiniz.

Erken Ödemeyle Daha Az Ödersiniz

Karşılaştığınız trafik cezalarını erkenden öderseniz, daha az ceza ödemiş olabilirsiniz. Belirli indirimler sizleri bekliyor olacaktır. Eğer indirimler beni ilgilendirmez, ben istediğim zaman öderim diyorsanız, yine de siz bilirsiniz ancak arada hatırı sayılır miktarların oynayacağını da bilmelisiniz. Ekonomik yönden düşünmediğiniz kadar işinize yarayabilir. Öncelikli olarak alacağınız indirimleri görebilmek için internetten bazı formlar bulabilirsiniz. Bu formlar üzerinden almış olduğunuz cezayı seçebilir ve daha sonrasında belirli kriterleri belirtebilirsiniz. Yeni almış olduğunuz bir ceza ise sizlere 15 gün içerisinde ödediğiniz takdirde alacağınız indirimi, ödemeniz gereken tutarı ve asıl cezayı gösterecektir. Böylece çok daha avantajlı olacağınıza emin olabilirsiniz.

Trafik Cezalarında Erken Ödemeyle Rahatlayabilirsiniz

Almış olduğunuz trafik cezalarını yazımızın devamında sıralayacağız. En çok karşılaşılan cezaların 15 gün erken ödeme ile ne kadar indirime tabii tutulacağını da yine yazımızın devam bölümünde göreceksiniz.

Kırmızı ışıkta geçme: Eğer bu ceza ile karşılaşırsanız, alacağınız ceza tutarı 206 TL olacaktır. 15 gün erken ödeme ile ödemeniz gereken 154.5 TL tutar olacaktır.

Emniyet kemeri takmama: Alacağınız toplam ceza 95 TL olacaktır. Erken ödeme ile 71.25 TL’ye kadar düşecektir.

Ehliyetsiz araç kullanma: Toplamda ödenmesi gereken tutar 1763 TL’dir ancak 15 gün erken ödeme ile 1322.25 TL’ye kadar düşecektir.

Muayene süresini geçirme: Alacağınız bu cezanın tutarı 95 TL olacaktır ve 15 gün içerisinde ödemeniz koşuluyla toplam tutar 71.25 TL olacaktır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir