Trafik Cezası Erken Ödeme İndirimi

Trafik cezaları üzerinde her yıl belirli düzenlemeler ve zamlar yapılarak uygulamaya konulmakta. 2014 yılı için trafik cezalarında % 4 oranında bir zam uygulaması yapılmıştır. Trafik cezalarında zam oranıyla en çok dikkat çeken ehliyetsiz araç kullanma cezasıdır. Ehliyetsiz araç kullanma cezası ödeme işleminizi en kısa sürede yaparak gecikme faizinden kendinizi kurtarabilirsiniz.

Ehliyetsiz araç sürmek kullananın ve çevredeki birçok canlının hayatını tehlikeye atması dolayısıyla oldukça tehlikelidir. Aynı zamanda trafik cezalarının daha kapsamlı hale gelmesiyle birlikte hem ehliyetsiz kullanan kişiye hem de kullanılmasına göz yuman kişiye ayrı ayrı uygulama yapılır. Ehliyetsiz araç kullanma cezası ödeme bedeli 2014 yılı için 1.462 TL olarak belirlenmiştir. Ekonomik şartlar göz önüne alındığında hiç de azımsanacak bir rakam değildir. Aynı zaman da ehliyetsiz araç kullanan kişi aracın sahibi değilse; ayrıca trafik zabıtasınca tescil plakasına da aynı oranda ceza tutanağı düzenlenir. Caydırıcı nitelikteki bu ceza ve uygulamalar bu denli yüksek rakamlarken dileriz ki kimse ehliyetsiz araç kullanmaz. Ayrıntılı bilgiler için sayfamıza göz atabilirsiniz. Tüm trafik cezalarınızı ödeme işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Ehliyetsiz araç kullanma cezası ödeme ve birçok ceza ödemeleriniz için sayfamızdan yararlanabilirsiniz. Aynı zamanda plaka üzerinden sorgulama yaparak trafik cezanızın olup olmadığını sorgulatabilirsiniz. Trafik cezalarında erken ödeme indirimi yapılması araç sahiplerini biraz olsun rahatlatıyor.

Örneğin; ehliyetsiz araç kullanma cezası ödeme işleminizi ilk on beş gün içinde yaptığınız takdirde 1.462 TL ödemek yerine 1.096,50 TL ödersiniz. Üç yüz liraya yakın bir indirimden yararlanmış olursunuz. Aynı zamanda trafik cezalarınızı zamanında ödeyerek ceza faizi ödemek zorunda da kalmazsınız. Can ve mal güvenliğinizi korumak için ehliyetsiz araç kullanmayın. Aynı şekilde hem can güvenliği hem de kullandırıcıya da ceza kesilmesi sebebiyle kimsenin ehliyetsiz araç kullanmasına da göz yummayın. Sayfamızdan trafik alanındaki tüm cezai işlemlerinizi plakanız üzerinde sorgulatabilirsiniz. Varsa trafik cezalarınızı kredi kartıyla kolaylıkla ödeyebilirsiniz. Kazasız belasız ve cezasız günler dileğiyle.

2017 yönergelerine uygun olarak Trafik Cezasında Erken Ödeme İndirimleri 2017 konusunda da yeni ücretler ve tarifeler hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir