Kredi Kartıyla Ogs Ceza Ödeme

Ogs Nasıl Kullanılır?

Uzun yıllardır köprü ve ücretli otoyollardan beklemeden geçmeye olanak sağlayan otomatik geçiş sistemi kullanıcılarına büyük rahatlık sağlıyor. Trafik sorunun gün geçtikçe büyüdüğü bu zamanlarda bu tür uygulamalar kullanıcılarına büyük konfor sağlıyor. Ogs kartınıza önceden yüklediğiniz bakiye köprü ve ücretli otoyollardan her geçişte kesintiye uğramaktadır.  Bu uygulamanın kullanıcılar için dez avantaj olabilecek tek yanı ise her seferinde bakiye sorgulamak ya da yükleme yapmak için bankaya ya da ptt şubesine gitmek olacaktır. Ama birçok banka buna da bir çare buldu ve kredi kartıyla ogs ödeme uygulamalarını devreye soktular.

Yolculuğunuz sırasında köprü ve ücretli otoyollardan bekleme yapmadan geçiş yapmanıza olanak sağlayan ogs uygulamasını daha rahat kullanabilmeniz için yapmanız gereken ise önceden edinmiş olduğunuz ogs cihazınıza para yüklemesi yapmaktır. Cihazınızda yeterli bakiye olmadığı halde köprü ve ücretli otoyollardan geçiş yaptığınız takdirde cihazın kayıtlı olduğu plaka adresine kaçak geçiş yaptığınız mesafelerin ücretleri toplamının 10 katına kadar ogs geçiş ihlali cezası ödemek zorunda kalabilirsiniz. Ayrıca plakanıza kesilen cezayı 15 gün içinde ödemediğiniz taktirde cezanız faize girecek ve ödemeniz gereken tutar katlanarak artacaktır. Böyle bir durumla karşılaşmamak için yapmanız gereken ise ogs kartınıza yolculuğa çıkmadan önce para yüklemektir. Para yükleme işlemini ise gerçekleştirmenin en kolay yolu kredi kartıyla ogs ödeme işlemidir.

Kredi Kartı İle Ogs Ödeme Uygulamasını Nasıl Kullanabilirim?

Eğer hem ogs geçiş ihlali cezası ödemek istemiyor ama her seferinde de banka şubesine gitmeyi zaman kaybı olarak görüyorsanız yapmanız gereken artık birçok bankanın uyguladığı kredi kartıyla ogs ödeme hizmetinden faydalanmak olacaktır. Bu hizmeti kullanıcılarına sunan bankalardan bazıları ise; Ziraat Bankası, Akbank, Garanti Bankası, Türkiye İş Bankası vs. Günlük iş yoğunluğu içinde zaman kaybının önüne geçecek olan bu uygulamayı kullanmak ise oldukça kolay. Yapmanız gereken tek şey oturduğunuz yerden bilgisayarınız aracılığıyla internet şubesini ya da telefonunuz aracılığıyla telefon bankacılığı hizmetini kullanmaktır. Böylece ne ‘acaba cihazımda para var mı?’ diye kuşkuya düşeceksiniz ne de gereğinden fazla para ödemek zorunda kalacaksınız.

1 Comment

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir