Kredi Kartıyla Hgs Cezası Ödeme

Hızlı geçiş uygulaması köprü ve ücretli yollarda kullanıcısına pratik ve konforlu kullanım olanağı sağlamaktadır. Bu yöntem sayesinde köprü ve otoyollardaki araç trafiği sıkışıklığı önemli ölçüde azalmaktadır. Bu sistemde Hgs karta yüklenen bakiye her geçişte kesintiye uğramaktadır. Ancak son zamanlarda Hgs ceza sorgulamalarında kullanıcılar sürprizler yaşamaya başladılar.Kartta bakiye kalmaması durumunda sistem trafiği aksatmamak için geçişe izin veriyor ama plakaya hgs cezası kesiliyor.Bu cezaları artık birçok bankanın başlattığı kredi kartıyla hgs cezası ödeme uygulamasıyla ödeyebilirsiniz.

Nelere Dikkat Edilmeli?

Eğer hgs kartınızda yeterli bakiye olmadığı halde ücretli gişelerden geçiş yaparsanız plakanızın kayıtlı olduğu adrese 15 gün içinde posta yoluyla hgs geçiş ihlali cezası gelecektir. Kaçak geçilen yolun en uzak mesafesine kadar olan bütün geçişlerin toplamının 10 katına varan bu cezaları kredi kartıyla hgs cezası ödemesi uygulamasına sahip bankaların kartlarıyla ödeyebilirsiniz. Ancak ödeme yapmadan önce elinize ulaşan cezayı incelmenizi tavsiye ederiz. Ayrıca geçiş yapılan şerit bilgisi de önem arz etmektedir. Çünkü ödeme yapıldığı halde sistemde yaşanan bazı aksaklıklar nedeniyle adresine ceza gönderilen kişiler bulunmaktadır. Mağduriyet yaşamamanız açısından gönderilen cezada belirtilen tarih ve yolu dikkatle incelemenizi öneriyoruz.

Nasıl Ödeme Yapılır?

Eğer plakanıza hgs geçiş ihlali cezası geldiyse ve ödemeyi zahmetsiz bir şekilde kredi kartınızla yapmak isterseniz. Bankanızın internet şubesi ya da telefon bankacılığı hizmetlerine ulaşarak borcunuzu ödeyebilirsiniz. Kredi kartıyla hgs cezasını ödeme uygulamasına sahip olan bankalar; Garanti Bankası, Yapı Kredi Bankası, İş Bankası, Akbank, Halk Bankası, Maksimum vs. kredi kartlarıdır. Ödeme yapmak için yapmanız gerekenler ise öncelikle trafik sorgulama menüsünden plaka numaranız ile giriş yaparak hgs cezası ödeme işlemini seçmektir. Sonrasında ise kredi kartı numaranızla araç plakanıza ait hgs geçiş ihlali cezasını ödeyebilirsiniz. Plakanıza kesilen cezayı zamanında ödemediğiniz takdirde ise cezanın faize girmekte ve ödemeniz gereken tutar giderek artmaktadır. Bu tür olumsuzluklarla karşılaşmamanız için oturduğunuz yerden bilgisayarınızla ya da telefonunuzla zahmetsiz bir şekilde hgs cezası ödeme işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir