Kredi Kartı ile Mtv Ödeme

2016 yılına girmemizle yeni yıl vergi ve bütçe düzenlemeleri yapıldı. Buna göre hemen her kalem ve vergide olduğu gibi motorlu taşıtlar vergisinde de artış meydana geldi. Fakat hem motorlu taşıtlar vergisinde hem de zorunlu trafik sigortasında olan artışlar sürücülerin bütçesini oldukça zorlamakta. Özellikle de içinde bulunduğumuz ilk ödeme döneminde tüketiciler bütçelerini zorlamayacak şekilde çözümler aramaya başladılar. Burada ise kredi kartları imdada yetişiyor.

Mtv ’de Taksit İmkânı Var mı?

Normal şartlarda devletin öngördüğü ödeme şeklinde şubat ve haziran olmak üzere iki taksitle ödeme imkânı sunulmaktadır. Fakat vergilerin yükselmesiyle belirli bankalara belirli oranda taksitlendirme hizmeti vermeleri izni verildi. Bu sayede tüketiciler de daha çok taksit ile vergilerini daha kolay ödeyebiliyorlar. Hangi bankanın kaç taksit yaptığı konusuna gelirsek, bu oldukça farklılık gösteren bir konu. Genelde 3 ila 6 taksit arasında imkân sağlayan kartlarda, vergi matrahının yüksek olması durumunda ise taksit sayısı artabiliyor. Örneğin Bonus kart kullanıcısıysanız 300 TL’ye kadar 3 taksit, 300 TL üzerinde vergilendirildiyseniz 6 taksit gibi bir imkânınız var. Buna benzer kolaylık ve kampanyalar diğer bankalarda da mevcut. Size kalan ise taksitle mtv ödeme seçeneklerinden size uygun olanını seçmektir.

Vergi Zammı İptal Edilecek Mi?

Motorlu taşıtlar vergisinde yapılan zam şuan tüketici mahkemesinde. Karar verilene kadar ise MTV taksitlendirme yapan kartlar araçlığıyla verginizi ödemeniz sizin için iyi olacaktır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir