Ehliyetsiz Araç Kullanmak ve Kullandırmak

Ehliyetsiz araç sürme cezası ödemesi yapmanız gerekiyor ve hala yapmadıysanız hemen ödemenizi yapın. 2015 yılına az zaman kala fiyatlar zamlanmadan trafik cezanızı ödeyin. Zira yeni zamların gelmesi, trafik cezanızın gecikme zammının da faizlenmesi anlamına gelecektir. Ehliyetsiz araç kullanmak geçtiğimiz yıllarda birçok kazaya sebep olduğu için ehliyetsiz araç kullananlar hakkında yeni yaptırımlar ve düzenlemeler getirdi. Öyle ki ehliyetsiz araç kullanan kişilerin trafikten men edilmeleri bile söz konusu.

Özellikle ehliyet alacak yaşa henüz gelmeyen gençlerin sıkça yaptığı yanlış bir davranış olan ehliyetsiz araç kullanma için trafik kanunları oldukça yüksek bedeller belirleyerek caydırıcı olma yoluna gitmiştir. Ehliyetsiz araç sürme cezası ödeme işleminiz varsa hemen yaptırın zaten yüksek olan trafik cezalarını faiziyle daha da yüksek bir bedelde ödemeyin. Trafik cezalarının bedelleri hakkında ki açıklamalara aşağıda ki paragraftan ulaşabilirsiniz. Aynı zamanda sayfamız üzerinden sadece plakanız ile ceza sorgulaması yaptırabilir varsa trafik cezanızı yine sayfamız üzerinden kolaylıkla yapabilirsiniz.

Ehliyetsiz araç sürme cezası ödeme bedeli 2014 yılı için 1.462 TL olarak belirlenmiştir. Erken ödemeniz durumunda ise bu fiyat 1.096,50 TL’ye kadar düşmektedir. İndirim bu kadar gözle görülürken haldeyken gecikme cezaları da indirimler kadar gözle görülür oranda yüksektir. Eğer sizinde ehliyetsiz araç sürme cezası ödemeniz gerekiyorsa; bu ödemeyi en yakın zamanda yapın faiz ödemek zorunda kalmayın. 2015 yılına girmeye az bir zaman kala borçlarınızı öderseniz yeni yılın zamlı fiyatları üzerinden ödeme yapmamış olursunuz Aynı zamanda ehliyetsiz araç kullanan kişilere para cezası uygulamanın yanında bir de sicil plakasına aynı miktarda ceza kesilir ve bu kişiyi olumsuz yönde fazlasıyla etkiler.

Sayfamız üzerinden kredi kartınız ile trafik cezası ödeme işlemlerinizi gerçekleştirebilir, indirimlerden faydalanabilirsiniz. Cezalarınızı 31.12.2014 tarihine kadar ödemeniz sizin lehinize olacaktır. Zira yeni yılın gelmesi ile birlikte trafik cezalarında gözle görülür bir artış yapılacaktır. Yeni yıla zamlı cezalarla girmek istemiyorsanız; trafik cezalarınızı sayfamız üzerinden kolayca ödeyin. Kendinizi zora sokmayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir